DENTÁLNA HYGIENA

Neoddeliteľná súčasť ošetrenia, profesionálne očistenie zubov (to, čo nedokážete doma zo zubov odstrániť, my odstránime). V rámci vstupnej prehliadky dostanete od nás správnu zubnú kefku a taktiež Vám ukážeme techniku čistenia zubov. DH je jednou z najprospešnejších služieb, ktoré ponúkame. Podľa princípu „čisté zuby netrpia zubnými kazmi a ani parodontózu” Vám DH môže ušetriť veľa nepríjemností spôsobených zubným kameňom. Zubný kameň a zubný povlak, ako najdôležitejšie nosiče baktérii sú zodpovedné za najrozšírenejšie ochorenia úst, zubný kaz a parodontitídou. Zubný kameň, ktorý vzniká mineralizáciou zubného plaku nie je možné odstrániť domácou DH. Je to úlohou profesionálnej DH. Dentálna hygiena, čiže odstránenie zubného kameňa a povlaku, okrem toho, že má veľmi významnú úlohu v prevencií, je aj neoddeliteľnou súčasťou liečby už rozvinutých foriem parodontitídy. Už dávno sú prekonané názory, že parodontitída je neliečiteľná choroba. Opak je pravdou, avšak je nutné zasiahnuť včas. Až veľmi pokročilé formy sa stávajú neliečiteľnými. Predíďte tomuto riziku včasnou návštevou našej DH a užívajte si príjemný pocit čistých a zdravých zubov. DH v „Dental Centrum Dobeš” pozostáva z viacerých nadväzných úkonov:

Počas prvej návštevy dostanete podrobnú inštruktáž o metódach domácej DH. Ďalej vyšetríme ďasná a odstránime zo zubov nečistoty.

  1. Ultrazvuk – kmitajúca ultrazvuková koncovka rozbíja nánosy kameňa.
  2. Air-flow – zmes prášku a vody je pod vysokým tlakom striekaná na zuby a odstraňuje nežiaduce pigmentácie.
  3. Leštenie abrazívnou pastou – je jemné doleštenie povrchu zubov rotačnou kefkou a pastou. Na želanie po DH môžeme aplikovať fluoridové gély na Vaše zuby.

Naše dentálne hygieničky sú pravidelne školené v programe I-TOP, ktorý je zárukou najnovších poznatkov v odbore a ich aplikácií v praxi.